• Halloween

Halloweenu vychádza z podstaty pohanského Sviatku všetkých svätých (Hallowmas), podľa ktorého v noci 31. októbra na 1. november prichádzajú duše zosnulých na zem, aby blúdili v uliciach a navštívili svojich živých príbuzných. V minulosti sa ľudia začali prezliekať za rôzne nadpozemské bytosti, aby zapadli medzi duše. Niektorí historici však tvrdia, že za podobu halloweenského sviatku stoja Íri. Vychádzať mali zo svojich vlastných tradícií a tradícií Rimanov a Židov. Takto sa formoval Halloween do podoby, ktorú poznáme dnes. V školskom klube detí sme všetci spolu s pani učiteľkami oslávili tento sviatok 27.októbra pred jesennými prázdninami. Nechýbali masky, občerstvenie, párky a dobrá nálada s množstvom zábavných úloh a súťaží.

• Deň jablka

21. október je Deň jabĺk. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi naše typické jesenné ovocie. Tento deň sme si uctili oslavou jablka. V škole sme si pripravili aktivity, ktoré úzko súviseli s našim chutným ovocím – s jablkom. Bol to kopec zábavy, poučenia, doplňovačiek i spevu. Ochutnávka jablka, , rozhovory o význame jablka a mnoho ďalších aktivít tvorili program nášho Dňa jablka. Na naše dopoludňajšie aktivity nadviazal aj ŠKD. Aj popoludnie sa nieslo v duchu zábavného, chutného a poučného jablkového dňa. Veľmi sa tešíme, že sme sa do tejto celosvetovej aktivity zapojili. Naším cieľom bolo nenásilným a hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia a zeleniny, čím sme sa snažili zároveň plniť i niektoré z úloh Národného programu prevencie obezity pre deti a prierezovú tému Ochrana života a zdravia. Deti boli jablkovým dňom nadšené, veď predsa maškrtiť sa

• Beh okolo Dulova

Jedny z najstarších bežeckých pretekov na Slovensku, ktorých história siaha až do roku 1971 je BEH OKOLO DULOVA. Tento rok sa uskutočnil 52.ročník, dňa 16.10.2022. Zúčastnili sa ich aj najmladší pretekári , žiaci MŠ a žiaci ZŠ. Žiak Miško Novosad (1.ročník ZŠ Dulov) obsadil v kategórii Mladší žiaci I (300m) krásne 2.miesto ! Gratulujeme! Zároveň patrí uznanie všetkým deťom zo ZŠ Dulov, ktoré sa zúčastnili preteku. V škole sme všetkých odmenili diplomom, športovou čelenkou a potleskom. Sprievodnými akciami bola jesenná výstava výtvarných prác žiakov , výstava kočíkov a predaj jesenných dekorácií. Nechýbal ani chlieb s cibuľkou na rýchle občerstvenie pre športovcov. Fotogalériu budeme postupne dopĺňať ďalšími fotografiami. Ďakujeme rodičom, sponzorom a zamestnancom školy pri organizácii týchto pretekov a naďalej spoločne podporujme športové talenty !

• Šarkaniáda

Jeseň je obdobie plné farieb, zosilní vietor a tak na oblohe nad školou nemohli chýbať farebné šarkany našich žiakov. Dňa 13.10.2022 sa konala v Školskom klube Šarkaniáda. Atmosféru spríjemnilo krasne jesenné počasie. Vetrík pofukoval a slniečko hrialo... Deti si na spoločnú akciu priniesli vlastných šarkanov, alebo si spoločne s pani vychovávateľkami vyrobili. Na oblohe do diaľky zažiarili veselé šarkany. Deti sa nabehali, vyšantili do sýtosti a získali diplom za pestrofarebných šarkanov. Fotografie nájdete vo fotogalérii na webstránke školy. Došarkaniádovania na budúci rok, tešíme sa !

• Október - mesiac úcty k starším

"Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.

Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku,

podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý.

Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. V škole si pripomíname tento mesiac úctu k starkým tematickými úlohami, diskusiami o rodine, o starkých a pripravili sme pre nich kultúrny program a pozdravy na spríjemnenie ich posedenia v Kultúrnom dome v Dulove dňa 9.10.2022.Prejavujme im úctu, pretože nám ešte vždy majú čo dať. Človek sa učí celý život a najlepším učiteľom sú jeho najbližší, rodina, rodičia, či starí rodičia.

• Družobná návšteva z Bystřice pod Lopeníkem

Dňa 21.septembra sme privítali návštevu z obce Bystřice pod Lopeníkem, s ktorou máme družobnú spoluprácu. Prežili sme spoločný deň plný rôznych aktivít. Napr. športové hry, vedomostný kvíz, kultúrne vystúpenie našich kamarátov z Čiech, chutné občerstvenie...žiaci z družobnej školy navštívili MŠ, ZŠ , prezreli si priestory kostola a previezli sa na historických vozidlách na Dulovské jazerá, kde ich čakal skutočný nefalšovaný rybolov pod odborným vedením rybárov. Prežili sme príjemný spoločný deň a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

• HLASUJ S NAMI! :-)

Milí rodičia.
            Ako škola sme sa zapojili do súťaže v rámci Svetového dňa stolného tenisu 2022 s mottom "„PEACE ON THE TABLE – MIER ZA STOLOM“" o naj stolnotenisovú fotografiu. V popise a aj pod príspevkom uvádzame link, kde môžete za našu fotku hlasovať. Hlavnou podmienkou pri hlasovaní je (po kliknutí na uvedený link) prihlásiť sa prostredníctvom svojho FB účtu. Neváhajte, zdieľajte a poproste aj svojich priateľov a známych. Každý hlas sa počíta.
            Hlasovanie prebieha do 12. 4. 2022!
            Ďakujeme a prajeme našim deťom veľa šťastia!

• OZNAM!

Zápis detí do 1. ročníka ZŠ Dulov v šk. roku 2022/2023
            Vážení rodičia.
            Oznamujeme Vám, že dňa 6. 4. 2022 (t. j. streda) od 14:00 - 16:00 hod. sa uskutoční zápis detí do prvého ročníka našej školy. Rodičia si spolu s budúcim prváčikom prinesú občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.
            Ostatné tlačivá k zápisu sú k dispozícií v MŠ Dulov. Vyplnené tlačivá prineste, prosím, k zápisu.
            Tešíme sa na Vás!

• Oznam pre rodičov